رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

کشور مالزی در یک نگاه

کشور مالزی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور می باشد ، جالب است شما مسافران تور مالزی بدانید که این کشور زیبا به خاطر داشتن سواحل متعدد و تنوع مناطق و جاذبه‌ های طبیعی ، یکی از مهمترین مقاصد گردشگری جهان به شمار میرود ، به خصوص برای ورزش ‌هایی مانند غواصی دارای شهرت بسیار زیادی است . 

آژانس مسافرتی آسوده کیهان سیر قصد دارد تا در این مقاله شما را با این کشور زیبا آشنا کند . پس با ما همراه باشید ...

 

تاریخچه مالزی

 

شما بازدید کنندگان مالزی مهم است بدانید که شبه جزیره مالایی مدت زیادی هست که از یک جایگاه مهم ( مرکزی ) در مسیرهای تجاری بین کشور چین و خاورمیانه داشته است که نشان دهنده نقشه اولیه آن عنوانی آن به صورت " شبه جزیره طلائی " تنگه‌ های مالاکا به عنوان  " خلیج ساباریکوس " ترجمه گردیده است .
اولین پادشاهی مالزی که بر بنادر شهرهای ساحلی حکومت می ‌کرده است در قرن دهم میلادی تشکیل گردید . این پادشاهی شامل لنگ کاسوکا ، لمبابوجانگ ، کداح ، برآس ، گانگانگارا در پراک و پان پان در کلانتن است و تصور بر این است که آن ‌ها در گذشته کشورهای هندی یا بودائی بوده ‌اند . 

 

موقعیت و جمعیت مالزی

 

مالزی زیبا در جنوب شرقی قاره آسیا واقع شده است و از 13 ایالت و 3 سرزمین فدرال تشکیل گردیده و در مساحتی بالغ بر 330 هزار و 803 کیلومتر مربع گسترده شده است .

شاید به گوش شما گردشگران تور مالزی ارزان خورده باشد که استاندار هر استان را در مالزی اصطلاحا شاه می نامند . این کشور به واسطه دریای جنوبی چین به دو قسمت هم اندازه یعنی شبه جزیره مالزی و مالزی شرقی یا بورنئوی مالزی تقسیم بندی شده است .جالب است شبه جزیره مالزی از شمال مرز خشکی و دریایی با کشور تایلند دارد و با کشورهای سنگاپور ، ویتنام و اندونزی نیز مرز دریایی دارد .در حالی که کشور مالزی شرقی با کشور برونئی و اندونزی مرز خشکی و دریایی و نیز با کشورهای فیلیپین و ویتنام مرز آبی دارد و اینکه پایتخت کشور مالزی کوآلالامپور می باشد درحالیکه پایتخت اداری آن پوتراجایا واقع در جنوب کوآلالامپور واقع شده است . 

 

نقشه مالزی

 

مذهب و زبان مردم مالزی 

 

مردم مالزیشما در سفر با تور مالزی باید اطلاعات کاملی از این کشور داشته باشید و در اینجا مهم است بدانید که طبق قانون اساسی کشور مالزیدین رسمی این کشور اسلام اعلام نموده است ولی داشتن هر دین دیگری برای شهروندان آزاد می باشد . زبان رسمی و ملی کشور مالزی زبان مالایی یا باهاسا مالایواست ، قانون زبان ملی در سال 1967 میلادی الفبای لاتین را جایگزین الفبای جاوی کردند ولی استفاده از الفبای سنتی جاوی مانعی نداشته است . 

 

واحد پول مالزی 

 

واحد پول کشور مالزی

واحد پول مالزی رینگیت می باشد که با کد اختصاری MYR نشان داده شده و اسکناس های رینگیت در قطعات 1 ، 2 ، 5 ، 10 ، 50 و 100 رینگیتی موجود بوده است و همچنین سکه های این واحد پول که سن یا سنت نامیده می شوند به صورت سکه های 1، 5، 10، 20 و 50 سنتیمی باشند و همچنین هر 100 سنت هم معادل با 1 رینگیت است . از آنجاییکه رینگیت جایگزین دلار مالزی می باشد که تا قبل از سال 1975 از آن استفاده می شده است ، به همین علت امروزه هنوز بسیاری از مردم عادت کرده اند که به جای گفتن رینگیت بگویند دلار ولی در اصل منظورشان همان رینگیت می باشد و توجه داشته باشید در سفر با تور مالزی از صرافی مورد نظرتان ، پول هایتان را به رینگیت چنج کنید . 

 

 فرهنگ و آداب و رسوم مردم مالزی 

 

فرهنگ و آداب و رسوم مالزیافرادي كه براي اولين بار به مالزی سفر کرده اند بخصوص گردشگران تورمالزی ، اغلب به خاطر وجود فرهنگهای مختلف گيج خواهند شد و با یک قدم زدن كوتاه در خيابان های آن با چهره ها و زبان های مختلف روبرو می شويد چرا كه کشور مالزی يكی از بی نظير ترين كشورهای جنوب شرق آسيا بشمار می رود كه شما عزیزان تور مالزی در سفر به این کشور تركيبی از فرهنگ های مختلف مالایی ، چينی و هندی را مشاهده می کنید . 

اگرچه فرهنگ مالايی به طور حتم اصلی ترين فرهنگ در مالزی محسوب شده است اما فرهنگ های ديگر آزادانه در مالزی در رفت و آمد و زندگی کردن هستند و به دليل وجود همين فرهنگ ها مالزی به كشوری متفاوت در ميان منطقه بدل شده است که شاید برای شما عزیزان جالب باشد .

مردم هر نژاد خيلی آزادانه امکان این را دارند که فستيوال ها و جشن های مربوط به گروه های مذهبی و محلی خاص خود را در مالزیبرگزار كنند و اینکه به طوركلـی می توان گفت همه مردم مالزی صرف نظر از مذهب هایشان اين فستيوال ها ، مراسم های مهم را با يكديگر جشن  می گیرند و کلی لذت می برند . 

 

آب و هوای مالزی

 

آب و هوای کشور مالزی

در طول سال ، دو فصل بارانی در کشور مالزی وجود دارد که بخش شرقی ، بیشترین میزان بارندگی را از اوایل نوامبر تا آخر مارس تجربه میکند که بر اثر باد های موسمی شمال شرقی ایجاد شده و ضمنا با بارندگی شدید و رعد و برق همراه می باشد .رشته‌ کوهی که از مرکز کشور گذر می کند ، پناهگاهی در برابر بادهای موسمی شرقی است اما کوالالامپور و شهرهای دیگر در بخش غربی ، در این مدت بارندگی زیاد و طوفان دارند .

از ماههای مه تا سپتامبر ، باد موسمی دیگری از سمت غرب می ‌وزد و شهرهایی چون کوالالامپور را درگیر می‌ کند و اینکه بیشترین میزان بارندگی کوالالامپور در همین فصل می باشد و شما مسافران عزیز در تورمالزی سعی کنید فصلی را انتخاب کنبد که از آن لذت ببرید .

موارد مرتبط

کشور مالزی در یک نگاه

کشور مالزی در یک نگاه

کشور مالزی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور می باشد ، جالب است بدانید که این کشور زیبا به خاطرداشتن سواحل متعدد، یکی از مهمترین مقاصد گردشگری جهان می باشد .

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر