رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

کشور ترکیه در یک نگاه

ترکیه که بخشی از آن در قاره اروپا و بخش دیگر در قارهٔ اسیا واقع شده، به سبب موقعیت جغرافیایی خاص خود همواره نقش مرز و در عین حال پل میان دو قاره را داشته است. جمهوری ترکیه با مساحتی معادل ۷۸۳۵۶۲ کیلومترمربع، از شرق با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان؛ از جنوب شرقی با عراق و سوریه؛ و از شمال غربی با بلغارستان و یونان همسایه است. بخش بزرگی از این کشور که با نام «آناتولی» (Anatolia) یا آسیای صغیر شناخته می شود، در جنوب غربی آسیا و خاورمیانه و بخش کوچکی از آن موسوم به «تراکیا» (Thrace) در منطقه «بالکان» (Balkan)، منطقه ای در جنوب شرق اروپا واقع است. به طور کلی سه چهارم از مناطق مرزی این کشور را دریا تشکیل میدهد که از آن جمله می توان به دریای سیاه، دریای اژه، دریای مدیترانه و گذرگاه هایی که دریای سیاه را به اژه متصل می کنند، اشاره کرد. این گذرگاه ها تنگه «بوسفور» (Bosphorus),«دریای مرمره» (Marmara)و تنگه های«داردانل»(Dardanelles) را در بر میگیرند  ترکیه به سبب وجود اماکن باستانی، بناهای تاریخی منحصر به فرد، مناظر طبیعی زیبا و زیرساخت های مناسب گردشگری، همواره از مهمترین مقاصد گردشگری در جهان بوده است. این کشور مثلثی شکل که از سه سو توسط دریا احاطه شده، از شرایط اقلیمی متنوعی برخوردار میباشد. سواحل زیبا، خلیج ها، بنادر و جزایر کوچک و بزرگ. آنه گردشگران بسیاری را جذب می کند. تسهیلات ویژه ای که برای علاقه مندان به ورزش هایی چون کوهنوردی، اسکی، شکار، صخره نوردی و ورزش های آبی ارائه می شود، این کشور را به مقصدی مطلوب برای گردشگری ورزشی تبدیل کرده است؛ علاوه بر این چشمه های آب گرم و مراکز آب درمانی متعدد، نام آن را در عرصه بین المللی به عنوان یکی از پیشتازان توریسم سلامت مطرح کرده است. ادیانی چون اسلام و مسیحیت در طول تاریخ این کشور رواج داشته که بناها و اماکن باستانی گواه این مطلب است. 

موارد مرتبط

10 دلیل سفر به ترکیه

10 دلیل سفر به ترکیه

همانطور که می دانید ترکیه دارای اماکن دیدنی بسیار زیباییت و شهرهای توریستی ترکیه این سرزمین را به کشوری منحصر به فرد، با زیبایی بسیار شگفت انگیزی بدیل کرده است. از این رو، ترکیه هرساله تعداد توریستان زیادی را جذب خود می کند.

ادامه مطلب
کشور ترکیه در یک نگاه

کشور ترکیه در یک نگاه

ترکیه که بخشی از آن در قاره اروپا و بخش دیگر در قارهٔ اسیا واقع شده، به سبب موقعیت جغرافیایی خاص خود همواره نقش مرز و در عین حال پل میان دو قاره را داشته است.

ادامه مطلب

0 نظر
نوشتن نظر