رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

10 ترفندی که چمدان بستن را برایتان راحت تر میکند

10 ترفندی که بستن چمدان را برایتان راحت تر میکند

جمع و جور کردن وسایل سفر و انتخاب ضروری‌ترین و کمترین وسایل ممکن، مشکل بسیاری افراد قبل از سفر کردن است. بعضی از ما همیشه وسایل بسیار زیادی را برای سفر با خود به همراه می‌بریم در حالی که برخی افراد را می‌بینیم که با یک کوله‌ی سبک و البته پر از وسایل مفید به راحتی سفر می‌کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما رو راهنمایی کنیم که چطور خیلی زود بتونین چمدون خودتون رو ببندید . پس آسوده کیهان سیر را همراهی کنید ... 

 

enlightenedیه چک لیست از چیزهایی که میخواین همراه خودتون ببرین تهیه کنین :

 

این چک لیست شامل لباس ، کفش ، لوازم بهداشتی و حمام و لوازم ضروری مثل نقشه ، کتابچه راهنما و واچر هتل و بلیط هواپیما یا قطارتون هستش . این چک لیست هنگام بستن چمدون کمکتون میکنه که چه چیزهایی رو قراره با خودتون ببرید و دچار سردرگمی نشید و چیزی رو از قلم نندازین . 

 

اقلام رایج فراموش شدنی :

 

این اقلام شامل مسواک ، خمیردندان ، جوراب ، عینک آفتابی ، کرم ضدآفتاب ، کلاه ، دئودورانت و شانه می باشد . 

 


 

enlightened هیچ وقت این موضوع رو دست کم نگیرید که خیلی  زود چمدان پر می شود 

 

لباس و چمدان

آیا واقعا 5 جفت کفش و 3 کت برای سه شب نیاز دارید ؟ قبل از اینکه وسایل خودتون رو جمع کنید آب و هوای مقصد و فعالیت هایی که قراره اونجا انجام بدید را بررسی کنید . پس یادتان نرود که آب و هوای مقصد را از طریق اپلیکیشن ها و سایت های پیش بینی آب و هوا چک کنید .

 

 

 

 


 

enlightenedکیسه های زیپ دار برای نگه داری اقلام حمام و بهداشی بخرید 

 

لوازم بهداشتی در سفر

این کیسه می تواند شامل مواد شوینده و بهداشتی از جمله  مسواک ، خمیردندان ، دئودورانت و غیره باشد . تصور کنید که چمدان خود را باز کنید، و بعد متوجه شوید که تمام محتویات چمدانتان با لایه ای ضخیم و چسبناک از شامپو پوشیده شده است. شاید برای همه ما چنین اتفاقی بارها پیش آمده باشد. برای جلوگیری از این اتفاق، درب بطری های مایعات را باز کنید و لایه ای از نوار پلاستیکی روی بطری قرار دهید و دوباره درب آن را ببندید. بعد با چسب نواری شفافی فاصله خالی اتصال درب با بطری را چسب بزنید و همگی را داخل یک کیسه بگذارید. حالا می توانید بدون نگرانی از تراوش مایعات سفر کنید.نگه داری این اقلام در یک بسته مجزا باعث می شود نه تنها چیدمان وسایلتان منظم شود بلکه لباس ها بوی نامطبوع مواد شوینده و بهداشتی را به خود نمی گیرند . اگر می خواهید با هواپیما سفر کنید ، ممکن است محدودیت هایی برای حمل مایعات یا ژل و یا اسپری داشته. پس پیشنهاد میکنیم قبل از جمع آوری وسایل خود ، به وبسایت ایرلاین موردنظر خود رفته و قوانین حمل بار را مطالعه کنید .

 


 

enlightenedاگر قرار است از بازدید گمرک عبور کنید ، بازرسی چمدان را فراموش نکنید

 

بازرسی چمدان ها

قبل از چمدان بستن حتما داخل آن را چک کنید که چیزی که خلاف قوانین حمل بار ایرلاین است داخل آن نباشد در غیر این صورت هیچ کسی مسئول آن نیست جز خودتان ! معمولا چمدان ها کیسه های مخفی دورن خود دارند که بهتر است آن ها را هم چک کنید .

 

 

 

 


 

enlightenedاقلام سنگین را در پایین ترین قسمت چمدان قرار دهید

اجسام سنگین در چمدان

وقتی در حال حرکت دادن چمدان هستید، باید در نظر بگیرید که لباسهایتان چگونه به این موقعیت پاسخ می دهند.

یک اصل طلایی وجود دارد: اقلام سنگین تر به سمت چرخ ها متمایل می شوند پس باید در لایه اول کفشهایتان و وسایل سنگین تر را قرار دهید.

 

 

 

 


 

enlightened لباس ها را تا نکنید ، آنها را رول کنید

رول کردن لباس ها در چمدان ها

این روش برای تا کردن لباس در کمترین زمان نتیجه دلخواه را به شما می دهد، همچنین از چروک شدن لباس های شما تا حد زیادی جلوگیری می کند.

اصلاً احساس جالبی نیست که به مقصد تعطیلات خود برسید و کلی لباس برای اتو کشیدن انتظارتان را بکشد. برای حفظ فضا و جلوگیری از چروک شدن، لباس ها را به جای تا کردن به صورت گرد دولا کنید و سپس آن ها را در کیسه های وکیوم بگ قرار دهید . 

 


 

enlightened لباس ها را در کیسه های وکیوم بگ قرار دهید  

وکیوم بگ

ژاکت ، کت ، کاپشن ، مانتو و لباس های حجیم خود را داخل کیسه های وکیوم بگ قرار دهید . وکیوم بگ کیسه ای است که لباس ها را می توان در آن فشرده کرد تا جای کمتری اشغال کند. این کیسه ها به شما کمک می کند که فضای بسیار بیشتری در چمدان شما آزاد شود و جلوی چروک شدن را هم خیلی بهتر می گیرد. این روش حدود 75% فضای خالی برای شما ایجاد میکند .  

 

 


 

enlightened وسایل شکستنی را کجا بگذاریم که نشکند ؟ 

لوازم شکستنی چمدان

امن ترین جا برای نگهداری اجسام شکستنی داخل جوراب می باشد . شکستنی ها مثل عینک ، ساعت و شیشه عطر را داخل جوراب بپوشانید سپس داخل کفش هایتان قرار دهید . با این روش هم از فضای خالی داخل کفش ها استفاده کرده اید هم خیالتان راحت است که آسیبی به وسایلتان نمی رسد .

 

 

 


 

enlightened سرگرمی هایی را برای خودتان آماده کنید که حوصله تان سر نرود

سرگرمی در سفر

مجلات و کتاب های کوچک ، بازی های فکری و وسایل سرگرم کننده همراه خودتون داشته باشید که در طول مسیر و یا در فرودگاه حوصله تان سرنرود . 

 

 

 

 

 

 

 


 

enlightened یک کیسه خالی برای لباس های کثیف همراه خودتون داشته باشید

 

اگر فرصت اینکه لباس هاتون رو بشویید ندارید ، آنها را تا کرده و در کیسه ای جدا بگذارید . این روش باعث می شود که لباس های تمیز و کثیف با هم قاطی نشوند و راحت تر به باس های تمیز دسترسی داشته باشید .

 

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر