رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

استان کرمان در یک نگاه

کرمان ازجشن سده تا باغ شازده ماهان

 

کرمان است و تابستان های گرم و زمستان های سردش . شهری در جنوب شرقی ایران که طبق اسناد تاریخی در دوره زندیه یکی از پایتخت های ایران بوده است . این شهر نسبت به شهرهای نیمه کویری ایران آب و هوای خنک تری دارد و سومین مرکز استان مرتفع کشور و بعد از شهرکرد در یاسوج است . کرمان با وسعتی نزدیک به 14هزار هکتار در واقع پهناورترین استان ایران هم هست و این نکته برای گردشگران داخلی و به خصوص خارجی اهمیت زیادی دارد تا این شهر را برای مقصد گشت و گذار خود در ایران انتخاب کنند .

 

فرهنگ دیرینه استان کرمان 

 

جشن سده زرتشتیان کرمان

یکی از نکات اصلی در کرمان اهمیت حفظ آداب و رسوم گذشتگان توسط اهالی است . در کرمان بعد از گذشت قرن ها همچنان برگزاری مراسم و آیین ها رونق خاصی دارد . جشن سده زرتشتیان که در سال 1290 ثبت ملی شد هنوز برگزار می شود . جشنی با 200 سال سابقه که هر سال غروب روز دهم بهمن با حضور اهالی کرمان و گردشگران داخلی و خارجی برپا می شود .

 

 

خوراکی های استان کرمان

 

خورشت بزقرمه کرماناگربه این شهر با صفا سفر کردید از کلمپه و کماج لهن و قودات که ترکیب مقوی گیاهان دارویی و بذر برخی گیاهان به همراه شکر است غافل نشوید و قطاب را هم فراموش نکنید .

 

علاوه بر این شیرینی های لذیذ ، غذاهای کرمان هم خوردنی است از خورشت بزقرمه که نخود و کشک و گوشت دارد تا آش اوماج و آبگوشت متنجنه که به جز آب و گوشت و حبوبات ، مغز گردو و برگه زردآلو هم دارد .

 

 

جاذبه های گردشگری استان کرمان

 

باغ شازده ماهان کرمان

 

 

کرمان از آنجا که یکی از 5 شهر بزرگ و قدیمی ایران زمین است آثار تاریخی و باستانی بی شماری دارد  که یکی از دیگری دیدنی تر است و اگر از اهالی آنجا سراغی از مکان های گردشگری را بگیرید حتما بازار سنتی گنجعلی خان و حمام آن را معرفی می کنند و سپس شما را به سمت میدان ارگ راهنمایی می کنند تا کاروانسرای گنجعلی خان را هم ببینید . اما پیشنهاد  ویژه ما از میان همه دیدنی های کرمان ، باغ شازده ماهان در 2 کیلومتری ماهان و در 38 کیلومتری کرمان است . باغی زیبا در چهارفصل با معماری منحصربفرد در دامنه کوه های تیگران متعلق به دوران قاجاریه . این باغ مستطیلی با نسبت تقریبی جهار به یک است و آب منبع حیات بخش این باغ دیدنی است . این باغ سه بنای اصلی دارد که بنای بالاخانه طویل ترین بنای منفرد باغ است که عمود بر محور اصلی و در انتهای باغ قرار دارد . باغ شازده ماهان در سال 2011 به همراه هشت باغ ایرانی دیگر در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسید و برای همیشه در جهان جاودانه و ماندگار شد .

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر