رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

روستای صخره ای ایران جهانی شد

روستای میمند روستای میمند کرمان که به تازگی ثبت جهانی شد ، بی شک یکی از باستانی ترین سکونت گاههای بشر در جهان است که از 12 هزار سال پیش تاکنون همچنان پابرجاست و به حیات خود ادامه می دهد . ساکنان این روستا دارای آداب و رسوم خاص هستند و در زبان و گویش آنها هنوز از کلمات پهلوی ساسانی استفاده می شود و همچنان روابط سنتی زندگی در آن جریان دارد و می توان تعامل انسان و طبیعت را به خوبی در آن دید . این روستا هفتمین منظر فرهنگی طبیعی و تاریخی جهان است که چند سال پیش جایزه مرکوری را دریافت کرد و اکنون بعد از پیگیری مسئولین ثبت جهانی شد و این اتفاق میمند را یکی از قطب های مهم گردشگری قرار خواهد داد .

این روستا یادآور ایامی است که انسان‌ها خدایان خود را بر فراز کوه‌ها جستجو می‌کردند و کوه نماد استواری، توان، پایداری و اراده شناخته می‌شد . این بنای باستانی از نخستین سکونتگاه های بشری در ایران است .

به هر تقدیر چند هزار سال پیش از این، انسان‌ها دل سنگ‌ها را شکافتند و یادگاری را به جا گذاشتند، که امروزه پس از گذشت سال‌‌ها همچنان نماد عزم، اراده و اقتدار اجداد ایرانی به‌ شمار می‌رود. هنوز کسی به‌ درستی آگاه نیست که این مجموعه به دست چه کسانی به وجود آمده و انگیزه این مردم از ساخت چنین بناهایی چه بوده است.

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر