رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

گشت و گذاری در فرودگاههای سبز جهان

سفر درست از زمانی آغاز می شود که تصمیم میگیریم مقصد دیگری را تجربه کنیم و با نگاهی به نقشه حرکت و تجربه را نشانه می گیریم . البته در سفرهای هوایی فرودگاه ها در حین سفر جزو جذاب ترین مکان هاست . از طرفی فرودگاه ها مکان مناسبی است برای تماشای افراد مختلف ، با مشاغل ، فرهنگ ها و زبان های مختلف و در واقع مکانی است که میتوان ساعتها در احوال افراد فکر کرد و دقیق شد .آسوده کیهان در این مقاله قرار است گشت و گذاری داشته باشیم در چند فرودگاه جهان با ویژگی های خاص که با طبیعت انس بیشتری دارند . فرودگاه هایی که باندهایشان در میان درختان سر به فلک کشیده است . در این مقاله مهمان تماشای این فرودگاه ها هستید ...

1 . فرودگاه سووارنابومی ، تایلند 

 

swaran airport bangkok فرودگاه سووارنابومی - فرودگاههای سبز جهان

 

 

فرودگاه بین المللی " سووارنابومی " در شهر بانکوک تایلند قرار گرفته است . این فرودگاه با ارتفاع 2 متر از سطح دریا ، در میان درختان و گیاهان سر به فلک کشیده است . این منطقه هم از جمله مناطق بارانی و رطوبتی و سرسبز دنیاست که همیشه حال و هوای باران و رطوبت دارد و به محض ورود به این فرودگاه خودتان آن را احساس خواهید کرد . فرودگاه سرسبز سووارنابومی یک باند 4900 متری دارد و گردشگران زیادی از اقصی نقاط دنیا برای سفر تماشای آن را تجربه کرده اند . جالب است بدانید که وجه تسمیه این فرودگاه برای نام " سووارنابومی  " و به معنی " سرزمین طلایی " ، استفاده از امپراطوری های جنوب شرق آسیا است . این فرودگاه جایگاه چهارمین فرودگاه تک پایانه ای دنیا را داراست و مانند تمام فرودگاه های دنیا مجهز به رستوران ، کافه ، آرایشگاه ، مرکز خرید و فضای سبز می باشد . اگر مسافر این نقطه زیبا از دنیا شوید از وقتی داخل هواپیما هستید تا زمانی که سفرتان پایان یابد چشمانتان با رنگ سبز درختان و گیاهان عجین است و آنقدر این تماشا برای شما لذت بخش است که تا مدت ها روح و جانتان مملو از این همه برکت و زیبایی است . 

 

2 . برفراز درختان قدیمی ، فرودگاه رامسر ، ایران 

 

فرودگاه رامسر - فرودگاههای سبز جهان - ramsar airport


 

فرودگاه رامسر با قدمتی 50 ساله در دوران پهلوی ساخته شده که ارتفاع آن از سطح دریا 21 متر است . این فرودگاه ارای یک پایانه مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است . باند این فرودگاه با 300 درخت بلندقامت محصور شده است و مسافران هنگام فرود و پرواز می توانند این درختان و طبیعت محصور کننده را تماشا کنند . ارتفاع این درختان 20 متر می باشد که با توجه به شرایط اب و هوا و میزان بارش هرروز برافراشته تر و سرسبزتر هم می شوند . اگر مسافر پرواز این منطقه باید می توانید عکس های زیبایی از پنجره هواپیما بگیرید و هنگام پیاده شدن از هواپیما و سوار شدن به آن بوی خوش درختان و نم باران و هوای دلنین را احساس کنید . 

 

enlightenedمطالعه این مقاله رو هم بهتون پیشنهاد میکنیم : نوآوری هایی که صنعت هوایی را تکان خواهد داد 

 

3 . فرودگاه گاردرموئن اسلو ، نروژ 

 

oslo airport gardernmoen فرودگاه اسلو نروژ - فرودگاه های سبز

 

یکی دیگر از فرودگاه های سبز دنیا فرودگاه اسلو است . این فرودگاه به عنوان سازگارترین فرودگاه با محیط زیست در جهان شناخته می شود . فرودگاه " گاردرموئن اسلو " یک فرودگاه همگانی مسافربری است و طول باند آن 3600 متر است و ترمینال جدید آن در نروژ قابلیت جابجایی 32 میلیون مسافر را به طور سالانه دارد . در این فرودگاه ، تمرکز بر تهیه مواد ساختمانی سازگار با محیط زیست است و راه حل های نوآوری انرژی و مدیریت زباله در آن اجرا می شود . مواد طبیعی مثل سنگ و چوب ساختمان را پوشانده و وقتی در آن راه می روید انگار در دل طبیعت قدم زده اید . در این فرودگاه ، نور خورشید ساعات روشنایی ان را تامین می کند و داخل فرودگاه هم با گیاهان زینت داده شده است . 

 

4 . فرودگاه کوالالامپور ، مالزی 

 

kuala lumpur international airport  فرودگاه کوالالامپور - فرودگاه سرسبز

 

فرودگاه بین المللی کوالالامپور ، مهم ترین فرودگاه کشور مالزی است که ارتفاع آن 70 پا و 21 متر است . این فرودگاه دارای دو باند موازی است که ر هر ساعت 120 هواپیما قادر به نشستن و برخاستن از این باندها هستند . این فرودگاه عمومی است و به خاطر خدمات ویژه و کیفیت عالی تا به حل جایزه های بی شماری را دریافت کرده است و جزو یکی از 5 فرودگاه برتر دنیا شناخته شده است . با درختان خوش رنگ و برافراشته ای که این فرودگاه دارد شعار " فرودگاه در جنگل ، جنگل در فرودگاه " را به خود اختصاص داده است . به جز درختان نخل ، درختان پالم به صورت جنگلی گسترده اطراف فرودگاه را پوشانده اند و بعد از ساخت فرودگاه به بخشی از جنگل بارانی که در وسط ساختمان ماهواره فرودگاه است دست زده نشده است . وقتی وارد این فرودگاه میشوید سایبانی جنگلی بالای سر خود دارید که تجربه حضور در جنگل سرسبز و مملو از درخت را خواهید داشت .

 

enlightenedاین مقاله را از دست ندهید : خدمات CIP چیست ؟

 

5 . فرودگاه چاتراپاتی شیواجی ، هند 

 

chhatrapati shivaji international airport - فرودگاههای سرسبز

 

حالا که قصدمان گشت و گذار در فرودگاه های سرسبز دنیا است حیف است که از فرودگاه های بمبئی دیدن نکنیم . این فرودگاه عنوان فرودگاه سبز آسیا - اقیانوسیه را به خود اختصاص داده است . این فرودگاه که در کشور هند واقع شده سابقا فرودگاه سحر خوانده میشد و بزرگترین فرودگاه این کشور است . در این فرودگاه روش مدیریت ضایعات براساس یک پژوهش منحصر به فرد انجام شده است که روی ظرفیت روزانه نیروگاه کمپوست سازی زباله های آلی با نصب و راه اندازی تاسیسات انرژی خورشیدی همراه است واین انرژی حاصل شده برای کمپوست آلی برای کاربردهای خانگی استفاده می شود و استفاده از انرژی سبز در این فرودگاه خود نکته قابل توجهی است . این فرودگاه با بیشترین استفاده از نور طبیعی ، بازیافت آب ، بازیافت ضایعات آلی و تولید انرژی خورشیدی بهترین استفاده را از منابع موجود برده است . 

 

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر