رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

چاه یعقوب خطرناک ترین چاه دنیا در آمریکا

چاه یعقوب یا چشمه یاکوب نام چاهی در ایالات تگزاس آمریکا می باشد که دلیل نام گذاری آن به نام یعقوب این است که این نام از انجیل گرفته شده است و لقب چاه زیبای ترسناک را از آن خود کرده است . علی رغم خطراتی که این چاه دارد ، تاکنون افراد زیادی را به قصد شیرجه زدن در آن به سمت خود جذب کرده است که تاکنون جان بیش از 8 نفر را گرفته است . 

چاه یعقوب امریکا

این چاه جذاب و شگفت انگیز که در نگاه اول بسیار بی خطر بنظر می رسد دارای دهانه ای 4 متری می باشد که چند متر پایین تر از آن ، 4 حفره متصل بهم در خود جای داده که ورودی چهارمین حفره بسیار باریک می باشد و تا کنون کسی به آن دسترسی نداشته و به آن غار ویرجین می گویند . کف این منطقه با شن هایی پر شده است که ضربه پا به آن ، دید شخص را کور میکند . دیواره های آن از سنگ های آهکی تشکیل شده که تاکنون حتی شناگران ماهر هم از آن جان سالم به در نبرده اند .

این چاه که امروزه جزو خطرناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا میباشد ، زمانی تا این حد خطرناک نبوده به طوری که یک مورخ 79 ساله از تجربه شنا کردن خود در این چاه این چنین می گوید :

«وقتی من سه سالم بود، پدرم مرا در آب این چاه می انداخت. امکان نداشت غرق شوید چون چشمه شما را با حباب هایش با فشار به سطح آب هدایت می کرد.»

بخاطر فشار آب چشمه، آن زمان امکان نداشت کسی بتواند بیشتر از چند فوت پایین برود.
متاسفانه این چاه برای اولین بار در سال 2000 خشک شد و از آنجا که از نظر مردم ساکن اطراف آن یک چاهی الهام بخش برای گردشگران می باشد ، تلاش های زیادی برای احیای دوباره آن انجام دادند که نتیجه بخش هم بود  و دوباره پر آبی را مانند قبل به ارمغان آورد .

 

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر