رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

هرآنچه درباره ویزای شینگن باید بدانیم ...

ویزای شینگن چیست ؟

 

معاهده شینگن یک قرارداد است که در سال ۱۹۸۵ بین چند کشور امضا شد؛ با این معاهده، ورود ساکنین کشورهای اروپایی بدون ویزا به این کشورها آزاد شد تا مشکلات رفت و آمد بین مرزی برای آن‌ها کم شود. بنابراین ویزای شینگن برای کسانی است که ساکن یا اتباع کشورهای محدوده شینگن نیستند و می‌خواهند به این محدوده وارد شوند . 

 

کشورهای شینگن

 26 کشور تحت نظر شینگن می باشند که از این میان 22 کشور عضو اتحادیه ی اروپا و 4 کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا هستند . کشورهای این حوزه بر این اساس توافق کرده اند که مسافرین بتوانند به راحتی در این محدوده تردد کنند . کشورهایی که عضو این قرار داد هستند عبارت اند از : آلمان ،  فرانسه ، ایتالیا ،اسپانیا ،پرتغال ، هلند ، بلژیک، لوکزامبورگ،  سوئد، نروژ،  فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان،اتریش ، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان, لیختن اشتاین , سوئیس ساکنین و اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به گرفتن ویزای شینگن ندارند و می‌توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها وارد و یا خارج شوند. . اتحادیه تجارت آزاد اروپا شامل کشورهای ایسلند ، لیختن اشتاین ، سوئیس و نروژ می باشند .

منطقه شینگن اغلب کشورهای اروپایی را تحت پوشش قرار می دهد با این وجود هنوز کشورهایی هستند که بخشی از اتحادیه اروپا نیستند اما هنوز عضو محدوده شینگن می باشند . 

 

ویزای شینگن

 

 

چه افرادی باید ویزای شینگن را اخذ نمایند ؟ 

 

اگر شما عضو این منطقه نیستید و تمایل دارید تا به کشورهای عضو این منطقه سفر کنید باید حتما این ویزا را اخذ نمایید . لازم است بدانید که یک استثنا برای این قانون وجود دارد و آن هم این است که برخی از کشورها که عضو قرارداد شینگن نیستند برای ورود به این منطقه نیازی نیست تا روادید دریافت کنند .

 

انواع ویزای شینگن :

 

حالا که با مفهوم ویزای شینگن آشنا شدید لازم است تا انواع آن را نیز بشناسید تا بر حسب نوع و هدف سفرتان ویزای مناسب را اخذ نمایید .

 

 1 .  ویزای شینگن با اعتبار تردد محدود (LTV)

 

با داشتن این نوع ویزای شینگن شما اجازه دارید تنها در محدوده شینگن کشوری که ویزا را صادر کرده است تردد کنید و یا به کشورهایی سفر کنید که هنگام درخواست ویزا ذکر شده باشند . اگر این نوع ویزا را اخذ کنید نمی توانید به کشورهایی غیر از کشورهایی که در شینگن ذکر شده است سفر کنید.

 

2 . ویزای ملی

 

ویزای ملی یا نوع D ویژه افرادی است که به منظور تحصیل یا کار و یا اقامت دائم بخواهند در کشورهای این حوزه تردد کنند و نیاز به اقامت در یک مدت زمان مشخص در یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشند و پس از اتمام این زمان بخواهند به کشور خود بازگردند . 

 

3 . ویزای اتحادیه شینگن (USV)

 

این ویزا مجوزی برای ورود به کشورهای محدوده شینگن است و برای سفرهایی صادر می شود که هدف آن ترانزیت و اقامت در مدت محدود 90 روز می باشد . در واقع این نوع ویزا همان ویزای گردشگری است که دارای انواع ویزای شینگن نوع A ، ویزای شینگن نوع B  و ویزای شینگن نوع C  می باشد .

 

_ ویزای شینگن نوع A  :

این نوع ویزا ویژه ترلنزیت فرودگاهی است . با داشتن این نوع ویزا تنها می توانید در یکی از فرودگاه های این حوزه ترانزیت شوید و فقط هواپیما را عوض کنید و اجازه خروج از فرودگاه را ندارید .

_ ویزای شینگن نوع B  :

این نوع ویزا که ویزای عبور گفته میشه یعنی مسافر می‌تواند از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان جایی واسه عبور استفاده کنه تا از طریق زمینی خودش رو به کشوری در خارج از محدوده‌ی شینگن برساند.

_ ویزای شینگن نوع C  :

اعتبار این ویزا کوتاه مدت است و هدف از صدور آن ورود و اقامت در کشورهای حوزه شینگن می باشد . این نوع ویزا خود به تنهایی به 3 دسته زیر تقسیم می شود :

ویزای شینگن تنها با یک مرتبه ورود ، ویزای شینگن با دو مرتبه ورود و ویزای شینگن با چند مرتبه ورود

 

نکات مهم در مورد ویزای شینگن 

 

نکات ویزای شینگن

نکته مهمی که درباره ویزا باید بدانید این است که داشتن ویزا به معنی این نیست که تضمین ورود به محدوده شینگن برای شما صادر شده است بلکه این ویزا فقط ضمانت رسیدن شما به یکی از مرزهای شینگن است و از آنجا به بعد مقامات مرزی باید تصمیم بگیرند که شما اجازه ورود به آن کشور را دارید یا خیر .

مدت اعتبار ویزا مدت اعتبار ویزا حداکثر ۹۰ روز در یک مدت شش ماهه است. یک ویزای شینگن دو تاریخ مشخص دارد؛ یکی تاریخ اعتبار ویزا و یکی تعداد روزهای مجاز ویزا که حداکثر ۹۰ روز است. برای ورود شما به محدوده لازم است هر دو تاریخ معتبر باشند. یک کد هم برای مشخص کردن تعداد دفعه‌های مجاز ورود شما به محدوده شینگن است که می‌تواند از یک تا نامحدود باشد.

مدت تاریخ اعتبار ویزا برای کسانی که اولین بار ویزای شینگن درخواست می‌کنند، معمولا ۱۵ روز است و با درخواستشان برای اقامت بیش از ۱۵ روز موافقت نخواهد شد مگر اینکه دلیل موجهی برای اقامت طولانی‌تر ارائه دهند.

قیمت صدور ویزای شینگن ۶۰ یورو است که در زمان درخواست به صورت نقدی در محل پرداخت می‌شود. کودکان زیر ۶ سال هزینه کنسولی ندارند، هزینه برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو است.

 

مراحل دریافت ویزای شینگن :

 

قبل از انجام هر کاری و حدود 2 ماه قبل از سفر باید یک وقت مصاحبه از سفارت بگیرید . همکاران ما در آژانس مسافرتی آسوده کیهان سیر در اسرع وقت این امر را برای شما انجام می دهند . فقط کافی است با شماره 02122974900  تماس بگیرید . در شرایط خیلی خاص پزشکی و ... با صلاحدید خود سفارت، وقت فوری هم داده می‌شود. بعد از تعیین وقت مسافر یک روز برای مصاحبه و ارائه مدارک در سفارت حاضر می‌شود. سوال‌های مصاحبه سفارت معمولا سوال‌هایی کلی در مورد خود شخص و دلایل سفر خواهد بود. عکس و اثر ده انگشت مسافر هم در زمان مصاحبه برای ثبت در سیستم VIS گرفته می‌شود. بررسی اولیه‌ مدارک برای صدور ویزا معمولا دو تا سه هفته طول می‌کشد. ممکن است ویزا زودتر صادر شود یا تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص خواهد شد که شما واجد دریافت ویزای شنگن هستید یا خیر.

 

مدارک اخذ ویزای شینگن

 

آخرین مطلبی که باید درباره ویزای شینگن بدانید مدارکی است که برای اخذ آن باید آماده کنید . این مدارک در بسیاری از موارد برای تمام کشورها یکسان است و در بعضی موارد جزیی تفاوت دارد

 

مدارک ویزای شینگن

 

  

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر