رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

تجهیزات ضروری پیاده روی اربعین

همزمان با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی سالانه میلیون ها نفر به قصد زیارت حرم امام حسین (ع) با پای پیاده راهی جاده می شوند . سختی این سفر به دلیل طولانی بودن مسیر و گرمای هوا چیزی از شیرینی این سفر کم نمی کند پس باید بدانید که چه تجهیزاتی همراه خود داشته باشید که در این مسیر به مشکل نخورید . آسوده کیهان سیر در این پست لیستی از این تجهیزات را برای شما معرفی میکند ... 

پیاده روی اربعین

اولین وسیله ای که باید آن را آماده کنید کوله پشتی است . پس کوله ای را انتخاب کنید که دو قسمت مجزا داشته باشد .در  یک قسمت ، بار مخصوص مدت زمانی که در کربلا و نجف و کاظمین هستید قرار بگیرد و در قسمت دیگر هم وسایل سفر سه روزه پیاده روی قرار گیرد . وسایلی که برای اقامت در کربلا و دیگر شهرها نیاز دارید عمومی است و با سفرهای دیگر شما تفاوتی نمی کند اما برای سه روز پیاده رویتان وسایلی نیاز است که در زیر به آنها اشاره می‌شود . 

enlightened1 . داروهای اساسی که همیشه باید مصرف کنید را به اندازه 2 یا 3 روز پیاده روی و حداقل یک هفته مدت اقامت  همراه خود داشته باشید . در کنار این قرص های ضروری قرص های عمومی را نیز فراموش نکنید . از جمله :  قرص سرماخوردگی، پماد برای باز شدن عضلات پا، باند کشی برای بستن پا در صورت نیاز، و… البته تعدادی کلینیک‌های کوچک و کمپ‌های درمانی در طول مسیر وجود دارند.

 

enlightened2 . هرچه بار شما سبک تر باشد به نفع شما است پس بار اضافی مواد غذایی یا آب معدنی همراه خود نبرید چون در طول مسیر و داخل موکب ها وجود دارد فقط مواد غذایی سبک مانند خشکبار در صورت نیاز همراه خود داشته باشید . 

 

enlightened3 . از نظر شرایط آب و هوایی این مسیر روزها گرم و خشک و شب ها خنک است پس برای جلوگیری ازسرماخوردگی جوراب ، دستکش ، پوشش گوش ، کلاه و ژاکت همراه داشته باشید .  لباسهای گرمتان را حتی الامکان طوری انتخاب کنید که دکمه یا زیپ داشته باشد و قابلیت کم یا زیاد کردن لباسهایتان را در طول مسیر داشته باشید . 

 

enlightened4 . همراه داشتن کرم ضدآفتاب مانند دیگر سفرها ضروری است . علاوه بر آن کرم مناسب تاول و عرق سوز هم همراه داشته باشید که آفتاب داغ آن منطقه برای شما مشکل ساز نشود . 

 

enlightened5 . از آن جایی که این سفر یک سفر معنوی و زیارتی است قرآن ، ادعیه جیبی داخل کوله خود داشته باشید . 

 

موکب در راه کربلا

enlightened 6 . در طول مسیر موکب هایی برای استراحت زائران در نظر گرفته شده است اما جهت احتیاط برای نبود ظرفیت داخل موکب ها و یا تمیز نبودن یک کیسه خواب به همراه داشته باشید . 

 

enlightened7 . به دلیل ازدحام جمعیت امکان گم کردن همراهانتان در طول مسیر وجود دارد بنابراین با توجه به آنتن ندادن موبایلتان در بعضی نقاط همچنین به دلیل ترافیک بالای شبکه از همان ابتدای مسیر شماره علمی (ستون ها) را انتخاب کنید که اگر همراهانتان را گم کردید زمان رسیدن به آن علم توقف کنند. فقط حواستان باشد شماره‌های رند خیلی شلوغ است و تجمع افراد زیاد است.

 

enlightened8 . کفش هایی بپوشید که بند نداشته باشد و درآوردن آن به سختی کتانی نباشد چون در طول مسیر دایما برای استراحت در موکب‌ها ناچار به در آوردن کفش از پا هستید.کفش هایی را بپوشید که اولین بار استفاده نباشد و از راحت بودن آن مطمئن باشید . 

 

 

پذیرایی در راه کرببلا

enlightened9 . پول زیاد همراه نداشته باشید چون تمام امکانات اسکان و غذا به صورت رایگان در اختیارتان قرار میگیرد و امکان گم شدن آن وجود دارد . مقدار پولی هم که همراه خود میبرید پول عراقی باشد چون آنها ریال ایرانی را قبول نمی کنند . 

 

 

صابون خمیری

enlightened10 . برای حفظ نظافت و بهداشت دست ها صابون خمیری و ژل شستشو همراه داشته باشید . سرویس‌های بهداشتی فراوانی در طول مسیر قرار دارند و همینطور تعدادی از موکب‌ها نیز سرویس بهداشتی فرنگی دارند. از آنجا که آب برای شستن دستها بعد از دستشویی سرد است و بعضا مایع و آب برای شستن دستها کم است بهتر است همراه خود تعدادی دستکش یکبار مصرف داشته باشید تا برای دستشویی رفتن استفاده کنید تا اگر آب نبود یا سرد بود نگران نظافت دستتان نباشید . 

 

enlightened11 .  تمام این مسیر به صورت پیاده روی نیست و اگر جایی احساس خستگی کردید و توانایی ادامه پیاده روی را نداشتید در طول راه ون و اتوبوس هایی تعبیه شده است که برای ادامه مسیر می توانید از آنها استفاده کنید . 

 

enlightened12 . اگر که می‌خواهید تماس تلفنی داشته باشید بهتر است این کار را قبل از طلوع آفتاب انجام دهید به این خاطر که احتمالا به دلیل ترافیک بالای شبکه در طول روز با مشکل بر خواهید خورد . 

 

enlightened13 . از آنجا که به فصل پاییز نزدیک می شویم و باران های عراق خیلی سنگین است حتما چتر به همراه خود داشته باشید . 

 

enlightened14 . اگر در نهایت با همه تدابیر همسفرانتان را گم کردید بهتر است آخرین جایی که برای قرار در نظر می‌گیرید ستاد عتبات عالیات ایران در جوار حرم امام حسین(ع) باشد که آدرس این مکان را بیشتر کسبه اطراف حرم می‌دانند. 

 

پتومسافرتی

enlightened15 . با توجه به قرار گرفتن ایام اربعین در فصل پاییز و برودت احتمالی هوا به منظور تأمین پوشش مناسب در زمان استراحت با تأکید بر کم حجم بودن لوازم سفر، پتویی مناسب با شرایط ذکرشده، تهیه کنیدکه هم گرم باشد هم سبک و کم حجم باشد .  پتوهای ژله ای مسافرتی این ویژگی را دارند . 

 

پانچو بارانی

 

enlightened16 . اگر حمل چتر به دلیل سنگینی برایتان سخت است یک  عدد پانچو(بارانی نایلونی درکوله خود قرار دهید . پانچو دارای کلاه بوده و پس از استفاده می توانید آن را خشک کرده و در آینده نیز از آن استفاده نمایید.

 

 

enlightened17 . یک عدد حوله کوچک دستی همراه داشته باشید . از آنجایی که حمل بار سنگین موجب مشقت شما در سفر می شود لذا می توانید از همین حوله برای استحمام نیز استفاده نمایید. 

 

enlightened18 .  بسته سوزن و نخ یکی از ملزومات همیشگی در همه ی سفرها است. این بسته بسیار کوچک و سبک است. پس آن را فراموش نکنید . 

 

enlightened19 . از آنجایی که سفر به کربلا در اربعین حسینی، کمی طولانی است، لذا امکان استفاده از ناخن گیر در سفر محتمل است.  

 

enlightened20 . سعی کنید حتما نقشه راه را همراه داشته باشید که از طول مسیر و میزان راه باقی مانده با خبر باشید به همین منظور ما نقشه راه را برای شما آماده کرده ایم . 

 

نقشه پیاده روی اربعین

 

 

 

 

 

 

 

 

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر