رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

نوآوری هایی که صنعت هوانوردی را تکان خواهند داد

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دغدغه های روزمره مردم ، بیشتر مسافریت ترجیح می دهند تا سفرهای خود را به صورت هوایی آغاز کنند از این رو شرکت های سازنده هواپیما بیش از پیش برآنند تا این پیشرفت تکنولوژی را در ساخت هواپیماهای خود به کار ببرند . بعضی از این تغییرات پرواز را مجلل تر میکنند و بعضی باعث کاهش سوخت و یا افزایش ظرفیت مسافران می شوند . در این مقاله ، آسوده کیهان سیر شما را با جالب ترین، هیجان انگیز ترین و شاید ترسناک ترین این نوآوری ها که قرار است دنیای درون هواپیماها را دگرگون کند آشنا می کند . 

 

تکنولوژی واقعیت مجازی

 

تکنولوژی واقعیت مجازی در هواپیما پروازهای طولانی همیشه خسته کننده و یا استرس آور است و گاهی این وضعیت چنان خسته کننده و یا آزار دهنده است که ساعات خوش اولیه سفر را برای شما تلخ میکند . آیا دوست داشتید به جای تحمل تکان های شدید هواپیما و یا حس خواب آلودگی در یک دشت گل قدم بزنید ؟ آِا تجربه استفاده از عینک های واقعیت مجازی را دارید ؟ ایرباس ها عینک های ویژه هواپیما طراحی کرده اند که با استفاده از این عینک ها می توانید فیلم های سه بعدی تماشا کنید یا حتی بازی های ویدئویی انجام دهید . 

 


 

شیرآلات هوشمند

 

شیرآلات هوشمند در هواپیما محققان دانشگاه کرانفیلد در بریتانیا شیرآلات هوشمند E-tom را طراحی کرده اند که باعث ذخیره آب و سوخت در هواپیماها می شود . روش کار این شیرآلات به این صورت است که آب را فشرده کرده، آن را به ذرات غبار ریزی تبدیل کرده که به اندازه کافی برای شست دست ها مناسب به نظر می رسند  و با این روش امکان صرفه جویی در آب تا حدود 90 درصد کاهش پیدا میکند . این شیرآلات فیلترهایی برای تصفیه دارند که آب را سالم نگه داشته و می توانند خود را نیز تمیز کنند . 


صندلی های ایستاده

 

صندلی های ایستاده هواپیمااین فناوری جدید که در شرکت های هوایی در حال عملی شدن است نسبت به صندلی های پروازهای اکونومی راحت تر است و در سال جاری در نمایشگاه طراحی داخلی هواپیماها در آلمان، یک شرکت ایتالیایی یک نمونه اولیه از طرح خود را رونمایی کرد.

 

 


 

صندلی هایی که به صورت خودکار تمیز می شوند

 

صندلی هایی که به صورت خودکار تمیز می شوند در هواپیما یکی از دغدغه های مسافرین در هواپیما علاوه بر ترس از ارتفاع ، نگرانی آلوده بودن صندلی ها و در پی آن مریض شدن است . یکی از راه های رها شدن از شر آلودگی های این صندلی ها را می توان در همین صندلی ها یافت. این نوع صندلی ها که توسط یک شرکت طراحی صندلی به نام Recaro طراحی شده اند، هنوز در مرحله بهبود قرار دارند و به فناوری های خودکار ضدعفونی کننده مجهز می باشند. به گفته شرکت تولید کننده، در سال 2019 یا 2021 وارد بازار خواهند شد . 

 


 

 

صندلی های طبقه ای

 

صندلی های طبقه ای هواپیما طرح صندلی های طبقه ای را شرکت ایرباس ابداع کرده است که نام آن را صندلی های نیم اشکوب گذاشته است . در ردیف بالایی این صندلی ها شما باید بالای سر همسفر خود بنشینید و اینطور که از تصویر آن پیداست و به دلیل محدودیت ارتفاع هواپیما ، این ردیف های بالایی قرار است جای مخزن های نگهداری کیف های شما را بگیرد پس در این صورت باید به دلیل کمبود جا کیف های کوچکتری همراه خود ببرید .

 


 

هواپیماهای بدون پنجره  

 

هواپیماهای بدون پنجرهاگر ترس از ارتفاع دارید سوار شدن بر این هواپیماها را به شما پیشنهاد نمی کنیم . این طرح که توسط شرکت امیریتس در دست بررسی است به صرفه جویی در سوخت هواپیما نیز کمک شایانی میکند . در این هواپیماها مسافران منظره های دنیای بیرون را از طریق انعکاس هایی از دوربین های فیبر نوری خواهند دید؛ دوربین هایی که به گفته ناظران از چشم های ما بهتر خواهند دید. 

 


 

باربند و زمین بازی

 

باربند و زمین بازی در هواپیما نوآوری دیگری از شرکت ایرباس طرحی راست که در آن در نظر دارد تا باربندهای خود را به هتل های کوچک پرنده تبدیل کند . پس از مرحله تیکاف هواپیما ، مسافران می توانند به این قسمت باربندها دسترسی داشته باشند و هر کدام در تخت های آنجا استراحت کنند . این باربندها حتی مجهز به ورزشگاههایی است که میتوانید در آن ورزش کنید . از ویژگی های جالب این باربندها وجود زمین بازی برای کودکان است . . این طرح هنوز در مرحله ایده پردازی های بیشتر است. پس انتظار بیرون آمدن آن در سال جاری یا سال دیگر را داشته باشید.

 

منبع مقاله : smithsonianmag.com

 


 

 

 

 

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر