رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

توصیه های کاربردی به گردشگران با خودروهای شخصی

همیشه سفرها با قطار و یا هواپیما نبوده و در بسیاری از مواقع به خصوص در سفرهای داخلی ، بسیاری از مسافران ترجیح می دهند با خودروی شخصی خود سفر کنند و در این شرایط رعایت نکاتی بسیار ضروری می باشد . این نکات شاید در ظاهر بسیار ساده و پیش پا افتاده باشند اما رعایت نکردن آنها در بسیاری از مواقع حوادث جبران ناپذیری را به بار می آورد که ممکن است خاطره سفر را به خاطره ای تلخ تبدیل کند . آسوده کیهان سیر قصد دارد تا در این مقاله ، این نکات را برای شما یادآور شود ... 

نکات سفر با خودروی شخصی

 

1 . پیش از آغاز سفر و گردش ، بخش های فنی خودرو خود را توسط متخصصان ، مورد بازبینی قرار دهید و از کارکرد استاندارد هر جزء مطمئن شوید . این بخش ها شامل ترمزها ، چرخ ها ، روغن موتور ، رادیاتور ، برف پاک کن ، کابل های باطری ، زاپاس ، تسمه ها ، بوق و ... می باشد .

2 . پیش از سفر  تا حد امکان از نقشه استفاده کنید و نزدیک ترین مراکز امداد رسانی ر طول مسیر را شناساییی کنید تا در صورت وقوع حاده بتوانید از آنها استفاده کنید . مراکزی که شناسایی آنها ضروری اند عبارت اند از : پایگاه های امداد و نجات ، راهداری ، پلیس راه ، اورژانس و ...

3 . هنگاه سفر ، تا حد امکان در جاده های اصلی و مسیرهایی که امکان دسترسی امدادگران وجود دارد رانندگی کنید .

4 . قبل از شروع سفر ، به گزارش های هواشناسی از طریق رسانه ها توجه کنید و بر اساس آن راه مناسب را با توجه به تغییرات جوی مورد توجه قرار دهید .

5 . همیشه کیف کمک های اولیه به همراه لوازم و داروهای مجاز به همراه خود ببرید .

6 . بازبودن پنجره های خودرو باعث افزایش مصرف سوخت می شود و از سرعت خودرو می کاهد .

7 . به هیچ عنوان با موتور خاموش در سراشیبی ها رانندگی نکنید ، زیرا این کار سبب از کار افتادن بوستر ترمز و ناتوانی سیستم ترمز می شود احتمال قفل شدن فرمان خودرو نیز وجود دارد .

8 . در صورتیکه وسیله نقلیه شما به هر علتی خراب شد و از حرکت باز ایستاد با مراکز امداد و 110 تماس بگیرید و تا رسیدن نیروی کمکی و امداد در داخل خودرو بمانید و از مثلث قرمز هشدار استفاده کنید .

9 . در هنگام بروز هر نوع حادثه ای بلافاصله علائم هشدار دهنده  را در فاصله ای نه چندان دور برای رانندگان عبوری قرار دهید تا آنها را از تئقف خود آگاه کنید .

10 . در صورت آغشته شدن سطح جاده با روغن و بنزین و ... پس از حادثه ، آن را با ماسه ، خاک و یا شن بپوشانید .

11 . در منطقه سیل رانندگی نکنید . اگر سیل اطراف ماشین شما را فرا گرفت ، خودرو را رها کرده و به مناطق مرتفع بروید .

12 . برای پیش گیری از یخ زدن شیشه ها ، مقداری ضد یخ در مخزن شیشه شوی بریزید.

13 . همیشه در سفر با وسیله شخصی لوازم ضروری را همراه خود داشته باشید . این لوازم عبارت اند از: جعبه ابزار خودرو ، جعبه کمک های اولیه ، سیم بکسل ، چراغ قوه ، مقداری شن و ماسه ، غذاهای کنسرو شده ، لباس اضافی و زمستانی ، بیلچه ی کوچک ، کیسه ی نایلون و ...

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر