رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

شورترین منطقه ایران

یکی از عجایب نادر و ناب گردشگری ایران منطقه ای در سر دره‌ی گرمسار می باشد که  تعدادی راه فرعی در دو طرف جاده وجود دارد که به معادن نمک ختم می شود. عدم وجود شیرینی در این منطقه ناشی از وجود 27 معدن نمکی می باشد که درجه‌ی خلوص نمک بسیاری از این معادن بالای 98درصد است . یکی از زیباترین این معادن نمک؛ معدن نمک کوهدشت کهن و معدن نمک سالار می‌باشد .  

 این معادن به صورت تونل پیچ در پیچ 5/1 کیلومتری در دل زمین امتداد دارد و دارای قندیل‌های زیبای نمکی است و هرساله نظر تعدادی از گردشگران را برای بازدید به خود جلب می‌کند. 

معدن نمک سالار شهرستان گرمسار از شمال به فیروزکوه و دماوند، از شرق به سمنان و از جنوب به کویر نمک و قم و از مغرب به ورامین محدود است. استان سمنان با توجه به معادن عظیم نمک خود و قرار داشتن در مسیر جاده ابریشم و از دیر باز به عنوان یکی از مناطق تامین کننده نمک کشور شناخته شده است و همواره نام این استان با نمک عجین بوده است. 

این معدن که در نوع خود در بین معادن نمک منطقه بی نظیر است در داخل تونل های آن 6 ستون بزرگ نمک به ارتفاع 12 متر و به شعاع تقریبی 10 در 20 متر جهت جلوگیری از ریزش تونل پیش بینی شده است که با ورود به داخل تونل چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. 

منطقه نمونه گردشگری " بنه کوه " در شمال شهر گرمسار واقع شده است. این منطقه به دلیل قرار داشتن بر سر راه باستانی گرمسار (خوار) به مازندران، از نظر تاریخی و نظامی دارای اهمیت ویژه ای بوده است. وجود قلعه باستانی " استوناوند "، " ریگ تپه " و " قلعه گبری " از جاذبه های این منطقه است. 

 

 

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر