رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

معرفی ایران ایر لاین

تاریخچه ایران ایرلاین 

شرکت هواپیمایی ایران ایر در اسفند سال 1340 و با نام اصلی «هواپیمایی ملی ایران» و اختصاری «هما» آغاز به کار کرد . شروع کار این شرکت از طریق ادغام دو شرکت هواپیمایی ایرانیَن‌ ایرویز و پرشیَن ایرویز و با هدف ایجاد یک خط هوایی ملی و خدمت‌رسانی به ایرانیان بوده است . پس از 4 سال اولین پرواز این شرکت و با یک فروند بويينگ 727 در مسير تهران ـ بيروت انجام شد . پس از این پرواز که با هواپیمای جت انجام شده بوده است ، این شرکت تصمیم گرفت تمام تمام ناوگان خودرا به هواپيماهاي جت تبدیل کند . پرواز تهران- لندن بیشترین و پر رونق ترین پرواز در ایران و مسیر بدون توقف تهران- نیویورک طولانی ترین پرواز بدون توقف در جهان در دهه هفتاد میلادی بودند. با بستن قراردادی برای خرید 6 هواپیمای ایرباس A300، لقب اولین ناوگان هوایی در خاورمیانه برای بهره برداری از ایرباس نیز به ایران تعلق گرفت . 

ایران ایرلاین

 

هم زمان با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 1358 دولت آمریکا مجوز ادامه فعالیت هما در خاک آن کشور را لغو نمود و بدین سان پرواز شانزدهم آبان ماه 1358 آخرین پرواز به سمت نیویورک نام گرفت. در ميانه‌ی دهه‌ی هفتاد ميلادي، ایران ایر از موفق‌ترین مجموعه‌های حمل‌ونقل هوایی در جهان بود و روزانه پروازهای بدون توقف زیادی به قاره‌ی اروپا داشت به ‌طوری که در اين دوره تنها در مسير تهران ـ لندن بيش از 30 پرواز هفتگي انجام داده است .  

ناوگان ایران ایر در طی سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر هواپیماهای ایرباس و بویینگ تعدادی هواپیمای فوکر 100 به این ناوگان اضافه شد. هم اکنون این ناوگان با 51 فروند هواپیما و با 41 شعبه بین المللی در سراسر جهان و 23 شعبه داخلی با ارائه انواع پروازهای داخلی و خارجی در حال خدمت رسانی به مسافران می باشد.

 

 

لوگوی ایران ایرطراحی نشان تجاری هما به قدری از اهمیت ویژه برخوردار بود که در روزنامه های کیهان و اطلاعات برای طراحی آن مسابقه ای برگزار شد و طرح برنده تبدیل به نشان تجاری هما شد که یکی از زیباترین نشان‌های تجاری به شمار می‌رود. این طرح برگرفته از سازه‌های سنگیِ پرنده‌ی اساطیری هما در تخت‌ جمشید است و سه ویژگی منحصربه‌فرد دارد: سر عقاب، گوش گاو و یال اسب . 

 

کلاس‌های پروازی 

کلاس های پروازی ایران ایر بر اساس متغیرهای مختلف، تعریف شده است  که تفاوت آنها از لحاظ ارایه‌ی خدمات و شرایط مختلف می باشد . هما کلاس و اکونومی دو گروه اصلی کلاس های پروازی این شرکت را تشکیل می دهند که مسافران هما کلاس خدمات ویژه‌ای در سطح بیزینس‌کلاس در ایرلاین‌های دیگر دریافت می‌کنند. زیرگروه‌های این دو گروه اصلی به این ترتیب تعریف می‌شوند:

هما کلاس: گروه‌های نرخی I, J, C

کلاس اکونومی: گروه‌های نرخی L, N, M, Q, V,

 

خدمات بار 

میزان بار مجاز همراه مسافر در پروازهای داخلی ایران ایر : 

بار پرواز داخلی

 

 

 

 

 

 

 

ميزان بار مجازمسافردر پروازهاي خارجی ایران ایر

 

بار پرواز خارجی

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر