رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

اخذ ویزا و وقت سفارت

رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و بلیط هواپیما

معرفی ماهان ایرلاین

شرکت هواپیمایی ماهان فعالیت رسمی خود را در سال 1371 به عنوان اولین  شرکت هواپیمایی خصوصی در ایران و با پروازهای تهران – کرمان – تهران فعالیت خود را آغاز نمود. از آن پس این شرکت دو فروند هواپیمای ایرباس مدل ۳۰۰ B4 را در سال ۱۳۷۸ با هدف پیشرفت، امنیت و آسایشبه ناوگان هوایی خود اضافه کرد .

 

معرفی ماهان ایرلاین

 

 

شرکت هواپیمایی ماهان در سال‏ های بعد توانست چند فروند هواپیمای ایرباس مدل ۳۰۰-۶۰۰، ۳۱۰، ۳۲۰، ۳۴۰ و بوئینگ مدل ۷۴۷-۳۰۰/۴۰۰ را به عنوان مدرن ‏ترین هواپیماهای موجود جهت انجام پروازهای دوربرد به کشورهای اروپایی و خاوردور مورد بهره ‏برداری قرار دهد و برای مسیرهای کوتاه برد در داخل کشور نیز ۱۶ فروند هواپیمای BAe-146-300 را به ناوگان خود وارد کرده است .

این شرکت با افزایش ناوگان خود به 54 فروند باعث شد تعداد مسافرانش به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند . هم چنین شبکه پروازی آن به نقاط مختلف کشور و جهان بی تاثیر بر این روند افزایش مسافر نبوده است به طوری که برابر گزارش سازمان هواپیمایی کشوری ایران، هواپیمایی در سال ۱۳۹۱ بیشترین مسافر را (در شبکه داخلی و خارجی) حمل کرده است . 

 

تاریخچه ماهان در یک نگاه 

 

سال فعالیت 
1371 ایرلاین ماهان به عنوان نخستین شرکت هواپیمایی خصوصی فعالیت خود را آغاز نمود
1372 آغاز فعالیت جدی در عرصه کشور با برقراری پروازهای منظم تهران – کرمان، در این تاریخ تعداد کارکنان ماهان به 100 نفر افزایش یافت
1376 فعالیتهای پروازی در عرصه ی حمل و نقل بار با دو فروند هواپیمای ایلوشین آغاز گردید
1378 اولین هواپیمای ایرباس مدل 300 به ناوگان هواپیمایی این شرکت ملحق گردید
1379 ورود ایرباسهای مدل 310، تقویت ناوگان هوایی و افزایش توان شرکت در راستای انجام پروازهای دوربرد به مسیرهای خاوردور.
1383 راه اندازی پرواز به دومین مقصد اروپایی هواپیمایی ماهان (بیرمنگام در انگلستان)
1384 ورود 4 فروند ایرباس مدل 320 به ناوگان هوایی ماهان و بدل ساختن این شرکت به تنها ایرلاین دارنده ناوگان مدرن در ایران.
1386 افزایش تعداد پروازهای دوبی به صورت روزانه دو بار و همچنین پروازها به بانکوک به صورت روزانه یک بار، پیوستن 3 فروند هواپیمای مدرن بوئینگ 400-747 به ناوگان هوایی شرکت
1388 افزایش پروازهای تهران - دوبی به سه پرواز در روز و راه اندازی مسیر پروازی مشهد به بانکوک
1391 افزایش تعداد ناوگان هوایی به 45 هواپیما و افزایش پروازهای خارجی به اربیل و آنکارا
1392 شروع پروازهای خارجی به کویت از تهران و شیراز و افزایش پروازهای تهران - گوانجو به سه پرواز در هفته
1393 شروع پروازهای خارجی به ایروان، پکن و مونیخ و افزایش تعداد ناوگان به 58 فروند هواپیما
1394 اضافه نمودن 9 فروند هواپیما به ناوگان هوایی ماهان و برنامه ریزی 6 مسیر پروازی بین المللی به مقاصد بحرین، مسکو، سنت پطرزبورگ، آتن، میلان و سوچی

 

کیترینگ ماهان ایرلاین

مهمانداران شرکت هواپیمایی ماهان سعی میکنند به بهترین شکل و با توجه به مسیر پروازی یا محیط کابین و ساعات روز،با سرویس های مختلفی شامل غذای گرم، ساندویچ های گرم وسرد یا میان وعده های سبک از مسافران پذیرایی می کنند . نوشیدنی های گرم و سرد شامل آبمیوه و نوشیدنی سبک همراه غذای اصلی سرو می شود که مسافران می توانند با توجه به سلیقه خود نوشیدنی دلخواه را سفارش دهند .    

این شرکت با رعایت استانداردهای بین المللی در پرواز سعی می کند تا بالاترین و بهترین خدمات را با هدف مرتفع نمودن تمام انتظارات مسافران ارائه کند .

 

خدمات بار شرکت هواپیمایی ماهان

 

خدمات بار در شرکت ماهان در زمینه حمل بار از سال 1376 با دو فروند هواپیمای ایلیوشین آغاز شده است و گسترش پروازهای این ایرلاین در زمینه حمل و نقل هوایی با به خدمت گرفتن اولین ایرباس در ناوگان هوایی در سال 1378 بوده است.
این ایرلاین در حال حاضر با در اختیار داشتن ناوگان عملیاتی مطمئن و مدرن و نیز پوشش مناسب مسیرهای هوایی داخلی و بین المللی، عنوان کارآمدترین شرکت هواپیمایی ایران را به خود اختصاص داده است. رضایت مندی مسافران از طریق ایجاد فضایی مطمئن ، ایمن و از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه تامین شده است .

این شرکت قصد دارد تا با حفظ سلامت بار و با بهره گیری از پرسنل متخصص و توانمند است در جهت اهدافی گام بردارد که در آن رعایت استانداردها، موازین و مقررات ملی و بین المللی در اولویت قرار گیرند؛ از این رو ارتقا و گسترش خدمات حمل و نقل چه از نظر کیفی و چه کمی در خط مشی شرکت قرار دارد . 

 

مسیرهای پرواز ماهان 

ماهان ایرلاین به عنوان قدیمی ترین ایرلاین داخلی مقاصد پروازی متفاوتی در داخل و خارج ایران دارد که مقاصد داخلی آن به شرح زیر می باشد :  

پروازهای داخلی ماهان ایرلاینپروازهای ماهان از تهران به مقاصد: مشهد، کرمان، اهواز، ایرانشهر، بندرعباس، بیرجند، خرم آباد، زابل، زاهدان، ساری، اصفهان، سیرجان، شیراز، قشم، شهرکرد، تبریز، ایلام، سبزوار، شاهرود، طبس، بجنورد، جیرفت، بم، گچساران، کیش، عسلویه، خارک و رفسنجان
پروازهای ماهان از کرمان به مقاصد: تهران، مشهد شیراز ،زابل، قشم و مشهد
پروازهای ماهان از مشهد به مقاصد: تهران، شهرکرد، ساری، شیراز، اهواز، عسلویه، اصفهان و کیش.
پروازهای ماهان از اصفهان به مقاصد: تهران، خارک، عسلویه، قشم و کرمان

 

 

پروازهای خارجی ماهان ایرلاین به دو صورت همیشگی و فصلی می باشد که در طول ایام سال و شرایط مختلف متفاوت می باشد . 

 

پروازهای خارجی ماهانمسیرهای همیشگی :

 

پروازهای ماهان از تهران به مقاصد: دبی، دوسلدورف، بانکوک، استانبول، آنکارا، اربیل، شانگهای، دهلی، کوالالامپور، بیروت، نجف، کابل، گوانگجو، کویت، میلان، مسکو، ایروان، دمشق، بغداد، پکن، لاهور، باکو ، مونیخ، پاریس و بارسلون 

 

مسیرهای فصلی 

 

از تهران به مقاصد: پوکت، بالی، کلمبو، سن پترزبورگ، سوچی، اسپارتا، لارناکا، دنیز، ازمیر، وارنا، آتن، کازابلانکا و مراکش
پروازهای ماهان از دبی به مقاصد: تهران، قشم، لار و مشهد.
پروازهای ماهان از مشهد به مقاصد: لاهور، نجف، کویت، کابل، مسکو، استانبول، سن پترزبورگ، بغداد و بیروت.

پروازهای ماهان از نجف به مقاصد: شیراز، ساری و تبریز

 

موارد مرتبط

0 نظر
نوشتن نظر